Letní kino – Zootropolis: Město zvířat

12.07.2016  Začátek: 21:30 Konec: 23:15
parkoviště za kulturním domem – Animovaný/Rodinný, USA, 2016, 109 min
Režie: Byron Howard, Rich Moore
Scénář: Phil Johnston, Jared Bush
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Ginnifer Goodwin, Jason Bateman a další.
Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda.
Vstupné 30 Kč
Pořadatel: Novoměstská kulturní zařízení, 606072828, david.balvin@nmnm.cz


Letní kino – Noc v muzeu: Tajemství hrobky

26.07.2016  Začátek: 21:15 Konec: 22:45
parkoviště za kulturním domem – Akční/Komedie, USA, 2014, 89 min
Režie: Shawn Levy
Scénář: David Guion, Michael Handelman
Kamera: Guillermo Navarro
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Ben Stiller, Skyler Gisondo a další.
Připravte se nejdivočejší a nejdobrodružnější Noc v muzeu všech dob. Jejím hlavním hrdinou je opět nejznámější noční hlídač na světě Larry (Ben Stiller), který pracuje v Americkém přírodovědném muzeu v New Yorku. A právě zde každou noc ožívají muzejní exponáty. Za tímhle neuvěřitelným kouzlem stojí mystická zlatá deska pocházející ze starověkého Egypta, která je tím pádem nejvzácnějším exponátem muzea, aniž o tom má kdokoliv kromě Larryho tušení. Larry se díky tomu při svých nočních službách rozhodně nenudí a navíc má mezi muzejními kousky řadu přátel nebo aspoň známých. Patří mezi ně faraón Ahkmenrah (Rami Malek), prezident Theodor Roosevelt (Robin Williams), nejmocnější vládce hunské říše Attila (Patrick Gallagher), římský centurion Octavius (Steve Coogan), parta neandertálců, kovboj Jedediah (Owen Wilson) a mnozí další. Občas si pro podrbání přijde i kostra Tyranosaura.
Živé i neživé hrdiny ale čeká nemilé překvapení. Zlatá deska začíná navzdory svému materiálu korodovat a kouzlo se pomalu leč neúprosně vytrácí. Pro oživlé exponáty a jejich ochránce Larryho tím začínají nejen krušné chvilky ale i jejich největší dobrodružství, které je přivede až za Atlantik. Rozluštění a řešení jejich potíží se totiž nachází v oddělení egyptských sbírek Britského muzea v Londýně. V této slavné a významné instituci naši podivuhodnou partu rozšíří nejen místní oživlí hrdinové v čele s děsně nabušeným rytířem Lancelotem (Dan Stevens), ale i zdejší noční hlídačka Tilly (Rebel Wilson). V metropoli Británie na ně ale nečekají jen nová přátelství. Aby zachránili kouzlo a tím i sebe, musí čelit mnohým nebezpečenstvím a porazit silného protivníka.
Vstupné 40 Kč
Pořadatel: Novoměstská kulturní zařízení, 606072828, david.balvin@nmnm.cz


Letn kino – Kung Fu Panda 3

09.08.2016  Začátek: 21:00 Konec: 22:30
parkoviště za kulturním domem – Animovaný/Rodinný, USA, 2016, 94 min
Režie: Jennifer Yuh, Alessandro Carloni
Scénář: Jonathan Aibel, Glenn Berger
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Jack Black, Bryan Cranston a další.
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny. Ale pak Kai, padouch s nadpřirozenými schopnostmi, proletí Čínou jako vichřice a začne porážet všechny mistry kung-fu, Po musí udělat nemožné: naučit vesnici plnou legraci milujících, těžkopádných bratří umění kung-fu, aby se z nich stalo neohrožené společenství Kung Fu Pand!
Vstupné 30 Kč
Pořadatel: Novoměstská kulturní zařízení, 606072828, david.balvin@nmnm.cz


Řemeslný jarmark – Mečíková pouť

14.08.2016  Začátek: 09:00 Konec: 17:00
U katolického hřbitova – Tradiční řemeslný jarmark při Mečíkové pouti.
Podmínky pro prodejce:
– do přihlášky uveďte jméno, příjmení, telefon, emailovou adresu, popis prodávaných výrobků, rozměry vašeho stánku, foto výrobků
– uzávěrka přihlášek je v neděli 24. července v 20:00
– přihlášky zasílejte na emailovou adresu david.balvin@nmnm.cz
Pořadatel: Novoměstská kulturní zařízení, 606072828, david.balvin@nmnm.cz


Letní kino – Wilsonov

23.08.2016  Začátek: 20:30 Konec: 22:30
parkoviště za kulturním domem – Komedie / Krimi, Česko, 2015, 115 min
Režie: Tomáš Mašín
Předloha: Michal Hvorecký (kniha)
Scénář: Marek Epstein
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Michal Novinski
Hrají: Vojtěch Dyk, Jiří Macháček a další.
První světová válka právě skončila a v jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít.
Vstupné 40 Kč
Pořadatel: Novoměstská kulturní zařízení, 606072828, david.balvin@nmnm.cz


JSME NA JEDNÉ LODI

07.10.2016  Začátek: 10:00 Konec: 22:00
Kulturní dům – Benefice Portimo, o.p.s.
Celodenní program pro děti i dospělé – dětské divadlo, hračkoviště, obrazárna, výstava fotografií Jindřicha Štreita, kafárna, živé sousoší, „čaj o páté“ s živou hudbou, Božská Sarah – Iva Janžurová v hlavní roli představení Divadla Kalich…
Pořadatel: Portimo, o.p.s., 733664321, reditelka@portimo.cz


BOŽSKÁ SARAH

07.10.2016  Začátek: 19:00 Konec: 22:00
Kulturní dům – Iva Janžurová a Kryštof Hádek / Igor Orozovič
Divadelní představení v rámci benefice NA JEDNÉ LODI.
Výtěžek podpoří sociální služby a programy Portimo, o.p.s.
VSTUPNÉ 360 Kč v předprodeji, 390 Kč na místě.

Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové podle scénáře Johna Murrella a v režii Alice Nellis.

Pořadatel: Portimo, o.p.s., 733664321, reditelka@portimo.cz


Burza minerálů

08.10.2016  Začátek: 09:00 Konec: 14:00
Kulturní dům – přísálí – Burza minerálů, šperků a zkamenělin opět v Nové Městě na Moravě. Přijďte se podívat na nádherné výtvory, které si můžete i zakoupit. Burza probíhat v přísálí kulturního domu od 9:00 do 14:00.
Vstup volný.
Přihlašování vystavovatelů do středy 5. října do 14:00. Přihlášky zasílejte na email david.balvin@nmnm.cz. Do přihlášky uveďte své jméno, příjmení, telefon, email, počet stolů (80cmx80cm, 50Kč/stůl) a zda potřebujete elektriku.
Pořadatel: Novoměstská kulturní zařízení, 606072828, david.balvin@nmnm.cz